23.4 C
Türkiye
Cuma, Temmuz 16, 2021

2021’de Blog İle Nasıl Para Kazanılır?

2021’de Blog İle Nasıl Para Kazanılır?

2021’de Blog İle Nasıl Para Kazanılır? Para kazanmak istiyorsun, değil mi? Tabii ki. Herkes para kazanmak ister ve birçok kişinin paraya ihtiyacı vardır. Para kazanmanın kolay bir yolu olduğunu duyduğunuzdan beri bir blog başlattınız, ancak bunu yaparak gerçekten nasıl para kazanacağınızdan tam olarak emin değilsiniz. Ya da belki zaten bir blogunuz var ve ondan para kazanmanın yollarını araştırıyorsunuz.

Bir hobi blog ya da bir iş günlüğü olsun. Bir blog ile para kazanmak, konum grup olursa olsun olan olası. Bu hızlı bir zengin olma çilesi değil, ancak doğru yaparsanız, ailenizi ve daha fazlasını desteklemek için yeterince kazanabilirsiniz. Gelin ve blogunuzla nasıl kâr edebileceğinizi görelim.

TBM veya BGBM Reklamlarıyla Para Kazanın

Blogcuların para kazanmanın en yaygın yollarından biri, sitelerine reklam yerleştirmektir. İki popüler reklam türü vardır:

TBM/PPC Reklamları: Tıklama başına maliyet (tıklama başına ödeme de denir) reklamları, genellikle içeriğinize veya kenar çubuğunuza yerleştirdiğiniz afişlerdir. Bir okuyucu reklamı her tıkladığında, o tıklama için size ödeme yapılır.
BGBM Reklamları: BGBM Reklamları veya “1.000 gösterim başına maliyet”, reklamınızı kaç kişinin görüntülediğine bağlı olarak size sabit bir miktar para ödeyen reklamlardır.
Bu tür reklamları yerleştirmek için belki de en popüler ağ Google AdSense’tir . Bu program ile reklamcılarla doğrudan iletişim halinde olmanıza gerek yok; sadece banner’ı sitenize yerleştirirsiniz, Google içeriğinizle alakalı reklamları seçer ve izleyicileriniz reklamları tıklar. AdSense’in işinize yaramadığını fark ederseniz, Chitika, Infolinks ve Media.net gibi sayısız benzer program vardır.

Blog Sitenize Reklam Alın

Konu reklam satmak olduğunda, reklam ağlarıyla çalışmak tek seçeneğiniz değildir. Yeterli trafik elde ederseniz, reklamverenler doğrudan size gelebilir ve reklamlarını sitenize yerleştirmenizi isteyebilir. Ayrıca reklamverenlerle kendiniz de iletişime geçebilirsiniz. Yukarıda bahsedilen seçenekten en büyük farkı, orta adam olmamasıdır, yani kendi reklam oranlarınızı belirleyebilirsiniz.

Özel reklamlar satmak, afişler, düğmeler veya bağlantılar şeklinde olabilir. Bir reklamverenin ürün veya hizmeti hakkında yazdığınız veya bir inceleme yaptığınız sponsorlu gönderiler yazarak bile para kazanabilirsiniz. Başka bir seçenek de, herhangi bir konu hakkında yazabileceğiniz, ancak reklamveren içerikte “Size getiren” ifadesi için ödeme yapan, garanti altına alınmış bir gönderi veya dizi yazmaktır.

Bununla para kazanma yolları değişebilir. Örneğin, bir gönderi içindeki bir bağlantı için tek seferlik bir ücret talep edebilirsiniz. Banner reklamlar barındırıyorsanız, ortağınızdan aylık olarak ücret alabilirsiniz.

İçeriğinize Satış Ortağı Bağlantılarını Dahil Edin

Bağlı kuruluş pazarlaması, blogunuzdan para kazanmak için başka bir harika araçtır. Bağlı kuruluş pazarlamasının nasıl çalıştığı aşağıda açıklanmıştır :

Bir reklamverenin satmak istediği bir ürünü vardır. Alıcı sitenizden geliyorsa, size her satıştan komisyon vermeyi kabul eder.
Size bağlı kuruluş kodunuzu izleyen benzersiz bir bağlantı verir. Bu şekilde, bir alıcının satın alma işlemi yapmak için bağlantınızı ne zaman kullandığını bilir.
Bağlı kuruluş bağlantınızı sitenize eklersiniz. Bunu doğrudan içerikte veya banner reklamlar aracılığıyla yapabilirsiniz. Bir okuyucu benzersiz bağlantınıza tıklar ve önerdiğiniz ürünü satın alırsa, satın aldığının bir yüzdesini kazanırsınız.
Amazon Associates gibi reklam ağları aracılığıyla bağlı kuruluş pazarlamasını kullanabilir veya bir bağlı kuruluş programı olan reklamcılar ve işletmelerle özel ortaklıklar oluşturabilirsiniz.

Benzer İçerikler:

  1. YouTube’da Nasıl Para Kazanılır 5 Etkili Strateji
  2. Amazon’da Para Kazanmanın En İyi 4 Yolu
  3. Para Kazanmanın 5 Yaratıcı Yolu (Basit ve Etkili)
  4. Acil Para İhtiyacında, Para Kazanmanın 5 Yolu
adminhttps://www.saglamkariyer.com
İnternet üzerinden para kazanma, iş fikirleri, sosyal medya üzerinden para kazanma ve birçok yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR