29.4 C
Türkiye
Cuma, Temmuz 16, 2021

Amazon’da Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Amazon’da Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Amazon’da Üzerinden Nasıl Para Kazanılır? Birçoğumuz Amazon‘u ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi satın alabileceğiniz kullanışlı bir site olarak biliyoruz. Ancak bazıları için bundan çok daha fazlası, para kazanmak için harika bir fırsat.

Amazon’un alışveriş yapanlar için çok uygun bir web sitesi olduğu bir sır değil. Ancak daha az bilinen şey, sadece bir satıcı olarak değil, orada gelir elde etmenin ne kadar kolay olduğudur.

Elbette satış, Amazon’da para kazanmanın en yaygın yollarından biridir ve aşağıda bir satıcı olarak kârınızı en üst düzeye çıkarmak için birçok ipucumuz var. Ama bu senin tek seçeneğin olmaktan çok uzak. Hatta site üzerinden pasif bir gelir elde ederek uykunuzda para kazanmanız bile mümkün.

Amazon’da nasıl satış yapılır?

Amazon’da satış yapmaya başlamak mı istiyorsunuz? Başlamak çok kolay, ancak kaydolmadan önce akılda tutulması gereken birkaç önemli şey var.

Dikkate alınması gereken en önemli şey, hangi Amazon satış planının sizin için doğru olacağı ve satıcı ücretlerinin buna değip değmeyeceğidir.

Amazon satış planları

Bir Amazon satış planı seçerken , profesyonel plana geçmek için her ay yeterince yüksek bir fiyata yeterince büyük miktarda ürün satıp satmayacağınızı veya temel plana bağlı kalmanızın daha iyi olup olmayacağını düşünün.

Her ay kaç tane şey satacağınızdan emin değilseniz, temel planla başlamak daha iyi olabilir, ardından buna değeceğine karar verirseniz daha sonra profesyonel plana geçmeyi düşünün.

Ancak, profesyonel satış planına geçmeye karar verirseniz, Amazon Lojistik’i (FBA) denemeyi de düşünmek faydalı olabilir . Ek ücretler var, ancak bu, daha fazla müşteriye ulaşabileceğiniz ve paketleme ve teslimatın Amazon tarafından gerçekleştirileceği anlamına gelir. Buna daha sonra biraz daha detaylı gireceğiz .

Amazon satış ücretleri

Dikkat edilmesi gereken ek satıcı ücretleri şunlardır:

Yönlendirme ücreti; Bu ücret, satılan ürünün türüne göre değişir. Ürün fiyatını ve teslimat ve hediye paketi için ek ücretleri içeren toplam satış fiyatının yüzdesi olarak hesaplanır. Genellikle (ancak her zaman değil) öğe başına minimum 0,25£ sevk ücreti vardır.


Kapanış ücreti; Satılan medya öğelerinin çoğu için 0,50 sterlinlik bir kapanış ücreti vardır. Bu, müzik, DVD’ler, video oyunları ve yazılım gibi öğeler için geçerlidir. Kitapların kapanış ücreti 1 TL’dir.


Yönetim ücretinin iadesi; Ödemeyi aldıktan sonra bir müşteriye geri ödeme yapmanız gerekirse, sevk ücretinizi geri alırsınız, ancak bu ücretten bir iade yönetim ücreti alınır. Ücret, hangisi daha azsa, sevk ücretinizin 5 £ veya %20’si olacaktır.
Yüksek hacimli listeleme ücreti, LOT satmıyorsanız bu sizin için geçerli değildir. İki milyondan fazla aktif stok tutma biriminiz (SKU) varsa, SKU başına 0,0003 £ ücret olacaktır. SKU’lar, listelediğiniz her ürüne verdiğiniz benzersiz referans kodlarıdır.
Her bir ürün türü için özel tavsiye ücretleri de dahil olmak üzere daha fazla bilgi edinmek için Amazon’un ücret sayfasına bakın.

Benzer İçerikler:

  1. Boş Bir Yılda Para Kazanmanın 6 Yolu
  2. 2021’de Blog İle Nasıl Para Kazanılır?
  3. YouTube’da Nasıl Para Kazanılır 5 Etkili Strateji
  4. Amazon’da Para Kazanmanın En İyi 4 Yolu
adminhttps://www.saglamkariyer.com
İnternet üzerinden para kazanma, iş fikirleri, sosyal medya üzerinden para kazanma ve birçok yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR