28.4 C
Türkiye
Cuma, Temmuz 16, 2021

Az Çalışarak Çok Para Kazandıran İş Fikirleri

Sakinliği Seçenler için Para Kazandıracak 12 İş Önerisi Para kazanmaya çalışmaktan usandınız mı? Gürültüden, yoğunluktan, sürekli çalan telefonlardan, ardı ardına gelen mailleri cevaplamaktan, etrafınızdaki onca insanın yarattığı baskıdan, işe geç kalma derdinden, patron baskısından, kısacası iş hayatından yoruldunuz mu? O zaman bunun için ilk adımı sakinliği sevenler için yapılabilecek iş fikirlerini inceleyerek atın. Tabi bu iş fikirleri için de çaba harcayacaksınız. Ancak doğru işi bulduğunuzda, standart işlerdeki kadar yorulmayacağınızı ve kendinizi baskı altında hissetmeyeceğinizi garanti edebilirim. Üstelik bu iş fikirlerinin tutkuyla yapılabilecek nitelikte olduğunu da göreceksiniz.

Öyleyse hemen başlayalım İşte sakinliği sevenler için para kazandıracak 12 süper iş fikri:

Organik Tarım Yapmak

GDO’lu gıdalar, kanserojenler ve artan kirlilikle birlikte insanlar organik ürünlere giderek daha fazla yöneliyor. Bu da organik tarım yapmak isteyenler için fırsatlarla dolu bir sektör yaratıyor. Yani siz de tası tarağı toplayıp köylere, kasabalara yerleşmenin hayalini kuruyorsanız, organik tarım fikrini değerlendirebilirsiniz.

Viop ile Para Kazanmak

Son zamanlarda yatırımcıların en çok dikkatini çeken piyasaların başında VİOP geliyor. Ve siz de yatırım denildiğinde bir adım geri çekilen kişiler gibi davranıp yerinizde saymaktansa, yeniliklerden korkmayarak hem kendinizi hem de cüzdanınızı geliştirebilirsiniz. Kaldı ki VİOP’ta işlem yaparak para kazanmadan daha önce sanal hesaplarla tecrübe kazanma fırsatına sahipsiniz.

Yoga Eğitmenliği Yapmak

Yoga eğitmenliğini değerlendirmelisiniz çünkü bu iş huzur arayan kişiler biçilmiş kaftan. Ayrıca yoga eğitmeni olduğunuz takdirde, kendiniz gibi sakinlik arayışında olan insanlarla birlikte çalışacağınız da ortada. Bunun için yapmanız gereken şey, yoganın size ne kadar uygun olduğuna karar verip eğitmenlik için sertifikalar veren kurumlarla iletişime geçmek olmalı. Eğitiminizi tamamladıktan sonra hem hayatınızın odak noktasına koyabileceğiniz hem de sayesinde geçiminizi sağlayabileceğiniz işinizle yolunuza devam edebilirsiniz.

Bir Şeyler Kiralamak


Para kazanmak isteyen, ama bunun için koşuşturmak istemeyenlerin düşünmesi gereken bir diğer iş fikri de bir şeyler kiralamak!
Mesela, şu anda ülkemizde oldukça popüler olan Airbnb uygulaması sayesinde para kazanan bir sürü insan var. Buna ek olarak, internette kiralamak istediğiniz şeylerin paylaşımını yapabileceğiniz daha bir sürü farklı site olduğunu biliyorsunuzdur. Örneğin; arabanızı haftada bir kez kiraya verseniz bile en az 100 lira kazanmış olursunuz. Aynı şekilde boş odalarınızı, park yerinizi, bisikletinizi de kiraya verebilirsiniz.

Kırsal Turizme Yönelmek

Sakin yaşamı sevenler için detaylıca değerlendirilmesi gereken bir diğer iş fikri de kırsal turizm. Tabi bu iş için belli miktarda sermaye, işin ölçeğine göre uzman bir ekip, ruhsat gibi koşulların sağlanması gerekiyor. Bununla birlikte Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından verilen hibeler girişimci adaylarının işini epey kolaylaştırıyor. Yani kırsal turizmle uğraşarak para kazanmak aklınıza yatıyorsa, bu alanda neler yapabileceğinizi düşünüp detaylı araştırma yaparak işe koyulabilirsiniz.

Direksiyon Dersi Vermek


Fazla yorulmadan yapabileceğiniz bir diğer iş önerisi ise direksiyon dersi vermek!
Evet, ister sürücü kurslarında eğitmen olarak isterseniz de bireysel olarak yapabileceğiniz bu iş sayesinde para kazanmak aradığınız yöntem olabilir. Tabi sürücü kurslarında direksiyon eğitmenliği yapabilmek için almanız gereken bazı belgeler ve taşımanız gereken bazı şartlar var. Aynı şekilde bu işi bağımsız olarak yapmak istiyorsanız, o zaman da öğretmeyi sevmeniz ve sabırlı olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Şayet şartların size uyduğunu düşünüyorsanız, bu işi yaparken hangi yöntemleri izlemeniz gerektiğini araştırarak bir an önce ilk adımınızı atın derim.

Şarkı Sözü Yazmak


Evet, şarkı sözü yazmak! Yoksa daha önce hiç aklınıza gelmedi mi? Belki de içinizde bir yerlerde keşfedilmeyi bekleyen bir yeteneğiniz vardır? Tabii, bu işe girmeden önce detaylı araştırma yapmanız ve belki biraz da şanslı olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü her şarkı sözü yazarının yıldızının parlamadığını ve elinde bestesi yapılmamış onlarca şarkı sözüyle kalakaldığını bilmelisiniz. Ama denemekle hiçbir şey kaybetmeyeceğiniz için bu işi de sizlerle paylaşmak istedim.

Masaj Terapisti Olmak


İyi bir eğitim neticesinde güzel kazançlar getirebilecek masaj terapistliği, stresli bir işle hayatını devam ettirmek istemeyenler için düşünülebilecek nitelikte. Pek çok ülkede bir sağlık mesleği olarak kabul edilen masörlükte, spa merkezleri, güzellik salonları, klinikler, oteller gibi çalışmak için birçok seçenek bulunması da avantajdır. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız, genel olarak 330 ve 1000 saat aralığındaki eğitimler hakkında araştırma yapmaya bir an önce başlamalısınız derim.

Fotoğraf Çekmek


Fotoğrafçılık alanında teknik olarak hiçbir bilginiz olmasa bile araştırma yaparak ya da açılan meslek kurslarına katılarak kendinizi istediğiniz kadar geliştirebilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken şeyse hangi alanda iş yapmak istiyorsanız onunla ilgili örnek birkaç çalışma hazırlamanız ve kendinize kaliteli bir internet sitesi açmanızdır. Ya da isterseniz çektiğiniz fotoğrafları ilgili internet sitelerine yükleyerek, satışlarınızdan para kazanabilirsiniz. Elinize makinenizi alıp dışarı çıkabilir, isteyenlerin şipşak fotoğraflarını çekerek de para kazanabilirsiniz. Anlayacağınız bu alanda kullanabileceğiniz bir sürü farklı yöntem var. Sadece ne yapmak istediğinizi bulmanız gerekiyor. Bunun için lazım olan da elbette daha çok araştırma!

Bir Şeyler Tasarlamak


Yaratıcılığınızı kullanarak para kazanmaya ne dersiniz? Bir şeyler tasarlamak, üretmek sizin aradığınız iş olabilir mi? Evinizde oturup, sevdiğiniz şarkılar eşliğinde bir şeyler tasarlamak ilginizi çektiyse o zaman önce ne yapacağınızı bulmalısınız. Çünkü bu alanda yapılabilecek gerçekten çok fazla iş var. Mesela; oyuncak yapmayı düşünebilirsiniz, ilginç abajurlar üretebilirsiniz, özellikle kadınların kapış kapış satın aldığı takılar tasarlayabilirsiniz, farklı kostümler dikebilir, balolar, partiler, özel günler için ortaya harika ürünler çıkartabilirsiniz. Dediğim gibi alanda yapılabilecek bir sürü farklı iş var. Bu işleri aşağıdaki linkler sayesinde daha detaylı öğrenebilirsiniz. İşte yaratıcılığınızı ve el becerinizi kullanarak yapabileceğiniz bazı iş fikirleri: Hayvancılık Yapmak Çıkan haberler, son dönemde hayvancılık sektörüne verilen desteğin kayda değer miktarda arttığını gösterirken pek çok kişi bu destekler sayesinde hayalini kurduğu işi yapabiliyor. Türkiye’de tarımın gelişimi ve çiftçinin desteklenmesi için atılan adımlara sürekli yenileri eklenirken bu durum hem mevcut çiftçileri hem de adaylarını sevindiriyor. Verilen ya da verilecek destekleri incelediğinizde hayvancılık sektörü sizin için uygun görünüyorsa, bu alana girmeyi düşünmenizi öneririm.

Editörlük Yapmak


Günümüzün en popüler işlerinden bir tanesi de editörlük ! İster tam zamanlı isterseniz de freelance olarak yapabileceğiniz bu iş sayesinde sakince yazılarınızı yazabilir, editleyebilir ve severek yapacağınız bu iş sayesinde para kazanabilirsiniz. Okumayı, araştırmayı seviyor, dil bilginize güveniyor ve etkileyici içerikler üretebileceğinizi düşünüyorsanız; editörlük hayalini kurduğunuz iş olabilir. Ayrıca bu alanda kullanabileceğiniz farklı yöntemler olduğunu da bilmelisiniz. Mesela haber editörleri bugünün en çok aranan kişileri arasında! Aynı şekilde web sitesi içerik editörleri, moda editörleri, kitap editörleri de öyle! Bu işten ne kadar para kazanacağınızı belirleyecek kişi ise sizsiniz. Kaliteli iş yapar ve adınızı duyurabilirseniz, kısa zaman içinde aranan editörlerden biri olabilir, bilgisayarınızı alarak istediğiniz her yerden editörlük yaparak keyifle para kazanabilirsiniz. Butik Otel Açmak Tatilini lüks otellerin monotonluğu ve kalabalığı içinde geçirmek istemeyenlerin vazgeçilmezlerinden olan butik oteller, girişimcilerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Turizm Bakanlığı’nın teşvikleri de adayları cezbediyor. Yatırdığınız parayı yapacağınız işe bağlı olarak çok uzun zaman geçmeden amorti edip kazanca geçebileceğiniz butik otelcilikte önemli olan şey, planınızı doğru yapmanız. Örneğin sadece sezonluk iş yapabileceğiniz bir yerde butik açmanın mı yoksa her mevsim müşteri ağırlayabileceğiniz bir işletme kurmanın mı daha mantıklı olduğuna karar vermelisiniz.

Blogger Olmak


Strese girmeden ve koşuşturmadan para kazanmak isteyenler için düşünülmesi gereken bir diğer iş önerisi ise blogger olmak! Kaliteli yazılar yazabileceğinizi ve para kazanmak için sabırlı olabileceğinizi düşünüyorsanız, siz de blog açmayı düşünebilirsiniz. Ancak bu işin öyle bugün blog açtım yarın kesin para kazanırım diyebileceğiniz bir iş olmadığını da bilmelisiniz. Öncelikle emek harcamanız ve insanlara kendinizi sevdirmeniz gerekiyor. Daha çok insan tarafından okunmaya başladıkça, blogunuzun kazanmasını sağlayacak ve doğal olarak da para kazanacaksınız. Ama kazanç sağlamak için sabırlı olmalı, hitap edeceğiniz kesimi belirlemeli ve sürekli bir araştırma içerisinde olmalısınız.

adminhttps://www.saglamkariyer.com
İnternet üzerinden para kazanma, iş fikirleri, sosyal medya üzerinden para kazanma ve birçok yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR