24.4 C
Türkiye
Çarşamba, Temmuz 14, 2021

Bugün Başlayabileceğiniz 3 İş Fikri

Bugün Başlayabileceğiniz 3 İş Fikri

Bu konumuz da, bugün başlayabileceğiniz 3 iş fikrini ele alacağız. Eğer bir işe başlamak zordur, uzun ve zorlu bir slogandır ve istatistiksel olarak başarısız olmaya mahkumsunuz. Kendi işinizi sıfırdan kurmaya hazır olabilirsiniz ve hızlı bir şekilde kurup çalıştırabileceğiniz bir iş fikri arıyorsunuz doğru yerdesiniz.


1. Blog Kurarak Para Kazanın

Blog, internetin icadıyla ortaya çıkan ilk iş modellerinden biridir. Bloglar, insanların tavsiye, bilgi ve kaynaklar için okuduğu bir niş içindeki çevrimiçi dergilerdir.

Her gün 4,4 milyondan fazla blog yazısı yayınlanıyor ve bu, amatör blog yazarlarındaki artış ve tüm yayıncılık endüstrisinin tamamen çevrimiçi bir modele kayması nedeniyle büyüyor. Bu göz önüne alındığında, blog alanı son derece rekabetçi, ancak yeni girişler için hala yer var.

Blog yazmaya başlamak için, hangi alanı kapsayacağınıza karar vermeniz gerekir (popüler alanlar iş, güzellik, yaşam tarzı ve finansı içerir, ancak daha birçokları vardır). Ayrıca arama motoru pazarlaması, tasarım, içerik pazarlaması, yazma, düzenleme ve çoğu büyük dijital pazarlama mekanizmasının (sosyal, e-posta ve bildirimler) kullanımı hakkında iyi bir anlayışa sahip olmanız gerekir.

Blog Kurarak Para Kazanın

Ardından, alan adınızı satın almanız, barındırma ayarlamanız ve bir web sitesi oluşturucu veya WordPress kullanarak blog stili bir web sitesi oluşturmanız gerekir (video blog yazıyorsanız YouTube veya Vimeo gibi platformları da kullanabilirsiniz). Web sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olun (duyarlı tasarım); okuyucularınızın %50’den fazlası blogunuzu mobil cihazları kullanarak görüntüleyecektir.

Bloglardan hala öncelikli olarak görüntülü reklamcılık yoluyla para kazanılmaktadır, buna başlamanın en basit yolu Adsense’e katılmak (tıklama başına ve bin ziyaretçi gösterimi başına ödeme yapar) ve alakalı reklamları blogunuzda en iyi performans gösteren konumlara (içerik, başlık, altbilgi ve kenar çubuğu). İçeriğin belirli ürünler/hizmetlerle uyumlu olduğu bir alana veya nişe odaklanan bloglar, bağlı kuruluş pazarlaması (bir şirketin ürününü pazarlamak ve herhangi bir satıştan komisyon almak) yoluyla da etkin bir şekilde para kazanabilir.

Bahsettiğimiz gibi blog yazmak son derece rekabetçi bir oyundur, ancak her gün başarılı ve karlı hale gelen yeni bloglar başlatılır, çevrimiçi para kazanmanın hızlı bir yolu değildir, ancak iş kurmak ve büyütmek nispeten düşük maliyetlidir.

2. Bir YouTuber Yada Vlogger Olun

Popüler YouTube yıldızları, reklam gelirlerinden gülünç miktarda para kazanıyor. Bir viral video, YouTuber’ların bir gecede yıldız olmasına ve büyük miktarda gelir elde etmesine yol açabilir

Başlamak için, üreteceğiniz video içeriğinin türüne karar vermeniz gerekecek, en popüler nişlerden bazıları sağlık, yaşam tarzı, moda ve güzelliktir. Ardından, YouTube hesabınızı oluşturmanız ve platformu anlamaya başlamanız gerekir (başlıklar nasıl yazılır, hangi içerikler popüler ve nasıl büyüyebilirsiniz).

Bazı YouTuber’ların bir gecede yıldız olmasına rağmen, çoğunluğu için tutarlı reklam geliri getiren ciddi bir abone tabanı oluşturmak için yenilikçi içerik oluşturmak ve yayınlamak yıllar süren sıkı çalışma gerektirir.

Birçok marka, ürünleri/hizmetleri tanıtmak için doğrudan YouTube yıldızlarına (etkileyicilere) ödeme yapmaya başladı ve bu, yeterince geniş bir abone tabanına (erişim) sahip olduğunuzda artırabileceğiniz başka bir gelir kaynağıdır.

3. Uygulamalar Yapın Ve Satın

Birçok şirket ve kişi, uygulama tabanlı bir iş kurmak veya mevcut işleri için yeni bir uygulama oluşturmak ister; bu durumlarda, geliştirmek istedikleri uygulamaya yakın veya tam olarak uygulamaya yakın bir hazır uygulama satın almak (bunun yerine) onlar için daha kolaydır. kendiniz geliştirin veya uygulama derlemesini dış kaynak kullanın/yönetin).

Başlamak için, sağlam kod oluşturabilen uzman bir geliştirici olmanız ve ayrıca IOS ve Android geliştirme dillerinde rahat olmanız gerekir. Pazarlama açısından, satış için uygulamalarınızı listelemek için SellMyApp ve Fliptopia’yı kullanabilirsiniz , sağlıklı bir geri dönüş yaptığınızdan emin olmak için bir uygulama oluşturmadan önce neyin popüler/fiyatlandırmayı değerlendirdiğinizden emin olun.

Benzer İçerikler:

  1. Yürüyerek Para Kazanma 2
  2. Bir İşte Başarılı Olmak İçin İhtiyacınız Olan 7 Temel Unsur
  3. Amazon’da Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?
  4. Boş Bir Yılda Para Kazanmanın 6 Yolu
adminhttps://www.saglamkariyer.com
İnternet üzerinden para kazanma, iş fikirleri, sosyal medya üzerinden para kazanma ve birçok yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR