26.4 C
Türkiye
Perşembe, Temmuz 15, 2021

Evde Makale Yazarak Gelir Elde Etme

Bir kaç saat içerisinde makale nasıl yazılır öğrenip makale yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Makale nasıl yazılır ve yazdığınız makaleden nasıl para kazanabileceğiniz hakkında sizin için çok güzel bir rehber hazırladık.

Makale Yazarak Nasıl Gelir Elde Edilir?

Makale yazarak para kazanmak günümüzde oldukça basit. Fakat yazdığınız makaleleri kime satacağınızı ve nasıl gelir elde edeceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Makale yani yazı yazarak para kazanmak için en önemli şey referanslarınızın gücüdür. Eğer makale yazmaya yeni başlayacaksanız ilk aylarda zorluk çekmeniz olasıdır. Bu zorlukları anlatacağımız yöntemlerle aşacaksınız ve ilk paranızı kazanmaya başlayacaksınız. Makale yazarak para kazanmak için bazı adımları takip etmeniz gerekmektedir. Bundan önce makaleleri kime satacağınıza ve nasıl para kazanacağınızdan bahsedeceğiz.

Öncelikle ilk başlarda müşteriye sahip olmadığınızı varsayarak hazır makaleler hazırlamanızı tavsiye ederim. Hazırladığınız hazır makaleleri bir konu üzerinde hazırlarsanız daha hızlı satarsınız. Örneğin bir beden eğitimi öğretmeniyseniz spor üzerine makaleler hazırlayabilir ve bu hazırladığınız makalelerin listesini sporla ilgili sitelere yollayabilir ve ilk makale satışlarınızı böyle gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi adım adım olarak nasıl bu süreci başlatacağınıza değinelim. Yazdığınız makaleleri hızlıca satabilmenin kesin yolu uzman olduğunuz alanda yazılar yazmaktır. Bir makale yazmadan önce araştırmalarınızı iyi yapar ve güzel bir makale ortaya çıkarırsanız hem yazdığınız kelime başı aldığınız ücreti yükseltir hem de daha kaliteli sitelerle çalışma imkanı sağlayabilirsiniz. Makalelerinizi satmadan önce bunu satacak müşteri bulmanız gerekmektedir. Bu yüzden ilk başlarda sizi önerebilecek ve iş verebilecek insanlar olmadığı için sizin bu insanları bulmanız gerekmektedir. İlk başlarda 10+ üzeri makale yazmanızı ve bu makalelerin konu başlıklarını bir kenara not almanızı tavsiye ediyorum. Sonrasında yazdığınız makalelerin alakalı olduğu siteleri bulup iletişime geçeceksiniz. En hızlı böyle müşteri bulacağınızdan hiç kuşkunuz olmasın.

Makalelerinizi satabileceğiniz platformlar yazının devamında olacak. Bu rehberi makale yazarak para kazanmak için okuyorsunuz peki bu tavsiye ne diyebilirsiniz. İlk başlarda müşterileriniz olmayacak ve bu yüzden elinizde referansınız da olmayacak. Referans elde etmek için bilindik sitelere konuk yazar olmak için başvurun. Alanında tanınmış sitelerin çoğu konuk yazarak almaktadır. Bu sitelerde makalenizin yayınlanması durumunda kesinlikle çok büyük bir avantaj elde edeceksiniz. Kendi blog sitenizin olması ve bu blog sitenizi müşterilerinize göndermeniz en büyük artı olacaktır. Ortada hali hazırda yazılmış makaleleri inceleyen müşteriler sizi daha iyi tanıyacak ve iş alma potansiyelinizi arttıracaktır. Bu yüzden bir blog siteniz kesinlikle olmalı. Bu konuda daha önce yazdığımız yazısını da okuyabilirsiniz.

Makale Nasıl Yazılır?

Bir makale yazmadan önce bilmeniz gerekenler Makale yazacaksanız ve bunları internet sitelerine satacaksanız kesinlikle bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bu maddeleri iyice öğrenmezseniz satışlarınız düşecek ve müşteri bulmanız zorlaşacaktır. Makale yazmadan önce sıraladığımız maddeleri kendinize referans olarak almalısınız hatta üzerine yeni şeyler eklemelisiniz. Seo uyumlu makale yazmak kalitenizi arttıracaktır.

Sizden makale alacak kişiler bu makalede Google sıralamalarında üste çıkmak için size para ödeyecektir. Bu durumda seo uyumlu makale yazarak müşterilerinizi arttırabilirsiniz. Seo uyumlu makale nasıl yazılır adında daha önce yazdığımız makaleyi okuyabilirsiniz. Makale yazarlarını birbirinden ayıran en temel ve en güçlü özellik kesinlikle dil bilgisidir. Bir makale yazarken sıklıkla dil bilgisi hatası yapıyorsanız bu bir sorun olarak karşınıza çıkacaktır. Bu sorunu çözmenin tek yolu daha fazla yazılan makaleleri incelemektir. Tıpkı bir kitap yazılmadan önce yazarın onlarca kitap okuması gibi. İnsanlar makalenizi okurken aradığı bilgiyi cümlelerin içerisinde bulmak ister.

Bu yüzden cümlelerinizin uzunluğu arttıkça okunurluğu zorlaşacak ve okunma oranı istatistiksel olarak düşecektir. Bu müşterilerinizin istemediği bir şey olacağı için sizinle çalışmayı keseceklerdir. Bir konu hakkında yazdığınız tüm makalelerde ilk paragraf çok önemli.

Hem konu hakkında bir çok bilgi vermelisiniz hem de bu bilgilerin bu makalenin devamında daha fazla olduğu konusunda okuyucuyu makalenin tamamına okumaya teşvik etmelisiniz. Aynı zamanda seo için en önemli kısım ilk paragaftır. Makalenizde ilk paragrafları güzel yazıyorsanız, tebrikler artık iyi bir makale yazarısınız! Makale yazarak pasif gelir elde etmek istiyorsanız çok güzel tavsiyeler Makalelerinizi müşterilere değil de kendinize yazarsanız pasif gelir elde edebilirsiniz. Tabi ki müşterilere yazarak da pasif gelir elde edebilirsiniz. Bu konulara değineceğiz ve makale yazarak siz de pasif gelir elde edebileceksiniz. Müşteriler üzerinden pasif gelir elde etmek istiyorsanız çok fazla müşteriniz olması gerekmektedir.

Müşterilerinizin talebi arttıkça kendinize yardımcı yazarlar bulabilir ve komisyon vererek size verilen işleri diğer yazarlara devredebilirsiniz. Böylece sadece aracılık yaparak pasif gelir elde edebilirsiniz.

adminhttps://www.saglamkariyer.com
İnternet üzerinden para kazanma, iş fikirleri, sosyal medya üzerinden para kazanma ve birçok yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR