22.4 C
Türkiye
Perşembe, Temmuz 15, 2021

İnternetten Satış Yapabileceğiniz 3 Yer

İnternetten Satış Yapabileceğiniz 3 Yer. Ekstra para kazanmak için çevrimiçi bir şeyler satmadan önce, ürünleriniz için ideal yeri belirleyin. Büyükannenin eski çay likörlerini satmak, eski stereo sisteminizi boşaltmaktan farklı bir çabadır. Kitleleri, tarzları ve ücretleriyle ilgili ipuçlarının yanı sıra başlıca çevrimiçi pazar yerlerinden bazılarını topladık.

Çevrimiçi satışlar ve müzayedeler
Birkaç büyük çevrimiçi açık artırma ve satış sitesi var ve göreceğiniz gibi, bazıları diğerlerinden çok daha düşük ücretler talep ediyor. Büyük oyuncular, Amazon ve eBay, daha yüksek ücretlere sahiptir, ancak aynı zamanda internetteki en çok trafiğe sahip sitelerden bazılarıdır. Hedefiniz satış hızı ise, bu siteler gitmenin yoludur. Kârınızı en üst düzeye çıkarmaya çalışıyorsanız, daha küçük bir sitede bir alıcı bulmak için biraz daha zaman ayırabilirsiniz.

Bu Yazıda Neler Var?

1. Amazon

Amazon’da hemen hemen her şeyi satabilirsiniz, ancak bazı özel kategorilerde satış, Amazon onayı ve yükseltilmiş bir satış planı gerektirir. Amazon, ne tür bir satış planınız olduğuna bağlı olarak satılan ürünler için birkaç tür ücret alır.

Standart Bireysel satış planını seçerseniz, satılan ürün başına Amazon’a 99 sent artı bir tavsiye ücreti ödersiniz. Yönlendirme ücreti, ürünün toplam satış fiyatının bir yüzdesidir, nakliye maliyetleri dahil ancak vergiler hariçtir ve genellikle% 8 ile% 20 arasında değişir . Kitaplar, filmler ve video oyunları dahil olmak üzere medya ürünleri satıyorsanız, 1,80 $ kapanış ücreti de ödersiniz.

Yükseltilmiş Profesyonel satış planı aylık 39,99 ABD doları abonelik ücreti gerektirir, ancak Bireysel planda yaptığınız gibi ürün başına 99 sent ödemeniz gerekmez. Bu nedenle, profesyonel plan, yalnızca ayda 40’tan fazla ürün satmayı planlıyorsanız mantıklıdır.

2. EBay

EBay, çok çeşitli malları açık artırmanıza ve satmanıza olanak tanır ve Amazon’dan biraz daha basit bir ücret yapısına sahiptir. Çoğu öğe için, eBay’e ürünün son satış fiyatının% 10’unu ödersiniz; nakliye masrafları dahil ancak vergiler hariç. Bir ayda 50’den fazla öğe yayınlarsanız, eBay, 50’den fazla liste başına sizden 30 sent talep etmeye başlar.

Ayrıca, ekstra ücretler karşılığında eBay listenizi çeşitli şekillerde yükseltebilir ve tanıtabilirsiniz. Örneğin, öğenizin en azından bu minimum tutar için açık artırmaya çıkarılması için bir rezerv fiyatı belirlemek isteyebilirsiniz. Çoğu ürün kategorisi için, rezerv fiyatı belirleme ücreti 5 ABD doları veya açılış fiyatının% 7,5’idir – hangisi daha yüksekse, maksimum 250 ABD doları ücrete tabidir. Ürününüz satsa da satmasa da bu ücret ödersiniz.

3. Bonanza

Bonanza, Amazon ve eBay’e benzer bir dizi ürün satmaktadır. Bu ücret talep öğenin satış fiyatı artı 10 $ üzerinde nakliye maliyeti herhangi miktarına göre. Dolayısıyla, bir ürünü 20 dolara satıp 13 dolara gönderdiyseniz, ücretiniz 23 dolarlık bir fiyata dayalı olacaktır. Bonanza sizden bu fiyatın% 3,5’ini alıyor; Örneğimizde yaklaşık 80 sent ödersiniz. Öğe başına minimum 50 sent ücret vardır.

500 $ veya daha fazla fiyata satılan ürünler için, ilk 500 $ için% 3.5 ve ardından 500 $ üzerindeki miktarın% 1.5’ini ödersiniz.

Bonanza ayrıca daha yüksek bir ücret karşılığında girişinizin reklamını web üzerinde sunmayı da teklif eder.

adminhttps://www.saglamkariyer.com
İnternet üzerinden para kazanma, iş fikirleri, sosyal medya üzerinden para kazanma ve birçok yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR