26.4 C
Türkiye
Perşembe, Temmuz 15, 2021

Pandemiyi Fırsata Çevirecek İş Fikirleri

Biliyorsunuz ki herkes bu aralar evde. Bu süreçte çok fazla düşünüyor ve üretiyoruz. Peki, evde kalmak zorunda olduğumuz bugünleri girişimlerimiz için nasıl fırsata çevirebiliriz?


İnternet üzerinden planlanan girişimlerin tam zamanı; çünkü karantina sebebiyle herkes evde kalarak vaktini internette alışveriş yaparak veya online derslere/toplantılara katılarak harcıyor.

Bu nedenle her an her dakika buluşmak mümkün değildir. Bu noktada devreye online toplantılar giriyor. Çoğu okul, kurum ve kuruluş yüz yüze görüşmelerini online bir şekilde yapmak durumunda kalıyor;

fakat yeterli sistem hala oturmuş değil. Örneğin, birçok okulda hala online eğitim sistemi kesintisiz bir şekilde ilerleyemiyor. Bu tarz sıkıntılar üzerine bir yazılım geliştirilebilir ve yazılım üzerine girişim düşünen kişiler bu durumu faydaya çevirebilir.

Bu dönemde yapılabilecek en faydalı eylemlerden birisi de iş ağınızı yaratmak ya da var olan iş ağınızı genişletmektir. Bunun için en etkili yöntem de linkedin kullanmaktır. Linkedln üzerinden güncel iş fırsatlarına ya da istediğiniz konu üzerinde tecrübe sahibi insanlara ulaşabilir, onlardan ilham alabilirsiniz. Aynı zamanda karantina sebebiyle çoğu etkinlik ve kursa katılım olmadığı için online olarak yapılan etkinliklerden de bu şekilde haberdar olabilirsiniz.

Bugünlerde çeşitli alanlarda topluluklar kurulmakta ve çoğu internet tabanlı olduğu için değer görmektedir. Özellikle bu süreç gençlerin ürettiklerini sunabilmeleri için oldukça önemlidir. Bu gibi toplulukların yapabileceği en iyi içerikler; alanında tecrübeli insanlarla iletişime geçmek ve onların fikirlerini hitap ettikleri kitleye sunabilmektir.

Girişiminiz ne üzerine olursa olsun bunu insanlara duyurmanız gerekir. Sosyal medya araçları bu iş için yeterli gibi görünse de, amacınızı ve içeriğinizi detaylı olarak anlatma ihtiyacı duyacaksınız.

Bu durumda podcast kanalı açmak doğru bir hamle olacaktır. İnsanlar her ne kadar evlerinde dizi ve film izliyor olursa olsun, bir noktada faydalı aktiviteler yapmak istiyorlar.

Bugünlerde popüler olan bir aktivite de podcast yayınlarıdır. Siz de bu popülerleşen platformu girişiminizi geliştirmek için kullanabilir ve daha geniş kitlelere hitap edebilirsiniz. Evde olmak zorunda olduğumuz bu dönemde birçok şey düşünüyoruz, üretiyoruz ve sorguluyoruz. Girişimcilik alanında faaliyet gösteren ya da girişimci olmak isteyen insanlar için karantina günleri başlı başına bir fırsat olabilir.

Değişen alışveriş/ yeme-içme alışkanlıklarımız, evden çalışmaya alışmamız ve sanal ortamda ister istemez daha fazla vakit geçirmemiz ile birlikte yeni girişimlerin doğuşuna da tanıklık ediyoruz. Covid 19 ve yarattığı ekonomik sonuçlar girişimcilik dünyasını yeniden şekillendiriyor. Pandemi sürecinde etkili çözümleriyle piyasaya hızlı giriş yapan girişimler ve trendler neler olmuş bakacak olursak; Pandemiyle birlikte evde online fitness eğitimlerin alınması ve bununla ilgili geliştirilmiş aplikasyonların indirilmesinde ciddi artışlar yaşandı.

Hastane ve klinikler sürece adapte olarak hastalarının acil durumlar dışındaki süreçlerini çevrimiçi ortamda sürdürmeye başladı. Yapılan araştırmalara göre ABD’de online sağlık harcamaları 2027 yılına kadar 6 trilyon dolara ulaşacak, artan sağlık ihtiyaçları bu alanda çeşitli fırsatları da beraberinde getirecek. Doktor ya da bir tıp uzmanı olmasanız da, bu alanda bir ihtiyaca yönelik geliştireceğiniz sağlık uygulamaları sizin bu yeni süreçte başarıyı yakalamanızı sağlayabilir.

Pandemi sebebiyle neredeyse bir yıldır ihtiyaç duyulmadıkça evden çıkılmıyor ve bu da haliyle yeme-içme alışkanlıklarımızda da önemli değişimlere neden oluyor. Bu nedenle paket servisler ve eve yiyecek sağlayan hizmetler ön plana çıktı. Müşteriler ürünleri evde güvenle tüketebiliyor. Market ihtiyaçlarını giderebilmek, hazır yiyecekleri evlere hızlı ve sorunsuz bir biçimde ulaştırabilmek için bu alanda önemli uygulamalar çıktı ve ihtiyaçtan kaynaklanan bu trend daha da artacağa benziyor.

adminhttps://www.saglamkariyer.com
İnternet üzerinden para kazanma, iş fikirleri, sosyal medya üzerinden para kazanma ve birçok yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

İlgili Yazılar

2 YORUMLAR

    • sitemizde siz değerli kullanıcılarımıza internet üzerinden para kazanma konuları paylaşıyoruz diğer konulara göz atarak yeni fikirler ve kazanç yoları öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR