22.4 C
Türkiye
Pazar, Temmuz 18, 2021

Rehberlik Yaparak Para Kazanma

Rehberlik Yaparak Para Kazanmak

Rehberlik yaparak para kazanma. Üç tarafı denizlerle çevrili, hayran olunası bir ülke olan Türkiye. Gelip görenlerin tekrar tekrar ziyaret etmek isteyeceği türden bir memleket. Dağları, denizleri, nehirleri, tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle dünyanın dört bir yanından turist çeken bir diyarda yaşıyoruz.

Marmaristen tutun da artık dünyada da bir marka olmuş Bodrum’una, hayallerin şehri İstanbul’undan tutun da dünya tarihine damga vurmuş Çanakkale’sine varana kadar pek çok şehri, ilçesi, kasabası, köyü kısacası köşe bucak her noktasıyla bir cennet Türkiye! Eee bir ülke bu kadar ilgi çekici olunca turizm sektörü de aynı oranda gelişme gösteriyor.

Turizmin bizi ilgilendiren tarafı, bu sektörden nasıl para kazanacağınızı göstermek! Bu alandan para kazanabileceğiniz birçok farklı yöntem olduğunu biliyorsunuz. Fotoğraf çekerek para kazanma, çeviri yaparak para kazanma gibi iş dallarını sizler ile paylaşmıştık sitede bulabilirsiniz. Bugünkü konumuz rehberlik yaparak para kazanma hadi sizlere nasıl olacağından bahsedelim.

Evet, çoğu insanın hayal ettiği işlerden bir tanesi turist rehberliği! Çünkü bir çok kişi gezmeyi ve çalışmayı istediği için bazı kişiler için vazgeçilmez bir iş sektörüdür.

insanlara çevreyi gezdirebilecek yeteneğe sahip olduğunu düşünen herkes bu işi yapabilir mi?

Turist rehberliğinin önüne gelen herkesin yapabileceği bir iş olmadığını söyleyerek işi anlatmaya başlayalım. Çünkü turist rehberi olabilmek için bu işin eğitimini almalısınız. Alacağınız eğitimde ise 2 farklı yöntemi deneyebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi turizm rehberliği ya da turist rehberliği olarak karşımıza çıkan 2 ya da 4 yıllık bölümleri bitirmiş olmak.

Bu bölümlerden mezun olduktan sonra yabancı dil sınavından başarılı olarak, üniversitelerce düzenlenen 36 günlük uygulama gezisini tamamlamak gerekiyor. İşte turist rehberliği yapabilmek için sahip olmanız gereken “kokart” isimli belgeyi almış oluyorsunuz.

Turist rehberi olabilmek için izlenebilecek bir diğer yol ise bakanlık tarafından açılan kurslara katılmak ve kokart denilen kimlik kartını bu yoldan almak. Bakanlığı bu kurslarını katılmak için de bazı şarlar gerekiyor en az 2 yılık bir üniversiteden mezun olmanız gerekiyor veya birden fazla yabancı dil bilmek, 18 yaş üstü olmak, sabıka kaydı olmaması gerekiyor.

Bugün sizlere rehberlik yaparak para kazanma yolunu anlattık eğer sizde anlattığımız şartları karşılıyorsanız durmanıza gerek yok harekete geçin.

adminhttps://www.saglamkariyer.com
İnternet üzerinden para kazanma, iş fikirleri, sosyal medya üzerinden para kazanma ve birçok yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR