20.4 C
Türkiye
Perşembe, Temmuz 15, 2021

Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Nedir Nasıl Yapılır?

Bu makalede Affiliate pazarlama nedir ve ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz!

Affiliate pazarlama nedir sorusuna cevap olarak Türkçe karşılığı Satış Ortaklığı olan , basitçe ürünlerin, hizmetlerin, internet sitelerin yahut işletmelerin reklamını yapıp her etkin satıştan komisyon elde ederek internetten para kazanmanız için varolan bir yöntemdir. Affiliate pazarlama’in çalışma şekliyse sizin, yani bir ortağın, bir tüccarın ürünlerinin reklamını yapmasından para kazanmasıdır.

Bir ortak tek bir şahıs olmak mecburiyetinde değildir. Bir işletme yahut bir grup şahıs de olur. Genel olarak, Affiliate Marketing sisteminde üç doğrultu vardır, bunlarsa: Tüccar Ortak Müşteri , satıcı ,  dahil iştirak uygulaması yayınlayan şirketlerin adedi her geçen gün artmaktadır. Birçok opsiyon olmasından ötürü size en iyi uyan uygulaması ve en çok kıymet vereni seçmeniz gerekiyor. Satış ortağı yahut ortak biçiminde de bilindik bu şahıs bir işletme için “satıcı” olarak para kazanır. Karşılığında komisyon yahut reklamınızdan her mahsul alındığında yönlendirme ücreti alırsınız.

Genellikle ortaklar yerleştirmek için hususi bir ilişki yahut banner elde ederler. Fazla söze lüzum yok, yapmanız gereken ilk şey iştirak uygulamak dilediğiniz bir işletme keşfetmek ve ürünlerini yahut hizmetlerini satmak için kabul edilmektir. Bu rastgele bir işletme olabilirken ortaklığın sizin için adaletli olduğuna güvenilir olun. Bir ortağın tersine tacir reklamı yapılacak ürünü yahut hizmeti yaratandır. Bir tacir ilk evvela iştirak programının üyelerine ödeme uygulamak için yatırım yapmalıdır. Bir tacir ödeme komisyonlarını dahi hesaplamalıdır.

Daha yüksek ödeme, daha çok bireyi ürünleri satmak için çekecektir. Ancak, buna karşın bir şirketin ortaklara sunabileceği birkaç opsiyon vardır. Örneğin bonuslar, müşteriler için kuponlar yahut bedava mamüller. Affiliate pazarlama, performans bazlı olmasından diğer kanalların tersine tüccarlara daha yüksek bir Yatırım Getirisi getirir. Yani, yalnızca ziyaretler yerine reel müşteriler için ödeme yaparlar. Bundan ötürü tek bir alışverişte aniden çok ortak dahil olunca vaziyet düzensiz duruma gelebilir. Son saniyede diğer ortakların diğer ortaklar yönünden getirilen müşteriler için komisyon istediği haller yaşayabilirsiniz.

İyi bir iştirak uygulaması en çok kıymet katan ortakların en çok ödeme alacağı çok kanallı bir dağıtıma sahip olandır. Bu ağlar ortaklar için sahip olunan tüccarları içerisinde barındıran merkezi bir veritabanı sağladığı için ziyadesiyle yararlıdır. Bu veritabanı, ortakların fırsat bulmasını basitleştirir. Ayrıca, tüccarlara geniş bir yayınlayıcı (ortak) havuzuna ulaşım sağlar. Tüccarlar çoğunlukla ödeme, iade, takip etme, raporlama ve ortak idaresi gibi araçlara erişebilirler. Ancak, şayet ferdi bir iştirak uygulaması tercih edecek olursanız Hostinger gibi iştirak uygulaması yayınlayan şirketler de bulunmaktadır.

adminhttps://www.saglamkariyer.com
İnternet üzerinden para kazanma, iş fikirleri, sosyal medya üzerinden para kazanma ve birçok yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR