24.4 C
Türkiye
Cumartesi, Temmuz 17, 2021

Spotify ile Para Kazanmak

Spotify ile Para Kazanmak! Ne Kadar Kazandırıyor?

Dünyanın en büyük musiki dinleme platformu olan Spotfy bunun yanı sıra musiki yapımcılarına de para kazandırıyor. Spotify’dan para kazanmak istiyorsanız yapmanız gerekli olanlar gerçekte çok kolay. Sadece insanların dinleyebileceği şahsınıza ilişkin bir müziğe yahut şarkıya sahipseniz; yapmanız gerekli olanlar kolay.

Spotify dünyada 250 milyona yakın üyeye sahip olan ve bunlardan 100 milyon a yakını ücretli abonelik gerçekleştiren devasa bir platformdur. Müzik sahipleri için önemli düzeyde gelir fırsatı gerçekleştiren Spotify’de standart kullanıcılar için para kazanma tekniği yoktur. Yalnızca yapıt sahibi olarak Spotify’den para kazanabilirsiniz.

Kendinize ilişkin bir müziğe sahipseniz, bu müziği Spotify’e yükleyerek para kazanabiliyorsunuz. Ancak elbet direkt olarak Spotify’e musiki yükleyebileceğiniz bir platform yoktur. Bunun için musiki firmaları ile uyuşma düzenlemeniz gerekiyor. Spotify direkt olarak kullanıcılar ile muhatap olmak yerine, müziğin telif haklarını ölçüp; tam nitelikli olarak platforma mümkün kılabilecek musiki firmaları ile çalışır. Dolayısıyla elde ettikleri kazanç dahi Spotify yönünden musiki şirketlerine ödenir. Müzik firmaları de son kademe olarak elde ettiğiniz ücretten komisyon alır ve ödemeyi size ulaştırır. Türkiye’deki bütün sanatçılar dahi bir musiki şirketi ile fiilen müziklerini Spotify’e yüklemektedir. Size ilişkin olan bir eseri Spotify’de listelemeniz çok basittir. Hemen bir musiki şirketi ile uyuşma düzenleyerek birkaç saat sonra şarkının platforma yüklenmesini sağlayabilirsiniz . Rehberin nihayetinde en çok sarfedilen musiki şirketlerini listeleyeceğiz. Müzik eseri sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de Spotify’nin ne kadar para kazandırdığıdır. Genel olarak dünya çapında Spotify , her 1 dinleme başına 0,005 Dolar ödeme gerçekleştirmektedir. Yani her 1000 istirahat için 5 dolar ücret kazanırsınız. Elbette musiki şirketlerinin de yüzde 10’a yakın olan komisyonu düşünüldüğü vakit elinize geçecek net tutar 4.50 dolar olacak.

Çok iyi bir müziğe sahip olsanız dahi tanınmış bir ademoğlu değilseniz maalesef Spotify’deki milyonlarca şarkı arasında keşfedilmeniz çok zor olur. Eğer aylar sonra istirahat elde edemediyseniz yapabileceğiniz olağanüstü bir yol var. Spotify’nin en büyük özelliklerinden biri ne dinleyeceğini bilmeyen insanlar için bilindik çalma listeleri sunmasıdır. Bu çalma listeleri çok önemli düzeyde istirahat fırsatı karşılamaktadır. Bir yapıt sahibi olarak bu çalma listelerinde yer alarak önemli düzeyde istirahat temin edebilirsiniz. Ancak listelerde bulunmak zahmetlidir. Yapmanız gereken ilk olarak çalma listesinin sahibine ulaşmak olacak. Birçok liste sahibi para isteyecektir! Spotify’de müziklerinizi yayınlatmak için kullanabileceğiniz aniden çok musiki şirketi bulunmaktadır. Anlaşma düzenlemeden evvela her birinin şartlarını incelemenizi kesinlikle öneriyoruz. Platformların her birinin farklı şartları ve komisyon oranları bulunmaktadır.

Müzik Nasıl Yapılır?

Spotify’den para kazanmak için musiki sahibi olmanız lazım size şimdi kendi müziğiniz nasıl yaparsanızı onu anlatacağım siz bu işe başlarken tek ve amatör olarak başlyacaksınız ondan ötürü kendi işlerinizi kendiniz haletmeniz gerekecek yani pc yahut telefonda musiki yapmanıza yardımcı olacak aplikasyon ve uygulamalar sahip olunan şunlar yardımıyla kendi müziğinizi elde edebilirsiniz.

adminhttps://www.saglamkariyer.com
İnternet üzerinden para kazanma, iş fikirleri, sosyal medya üzerinden para kazanma ve birçok yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR