20.4 C
Türkiye
Perşembe, Temmuz 15, 2021

Twitch Nedir? Twitch İle Nasıl Para Kazanılır?

Twitch nedir?

twitch yahut Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu merkezli canlı görüntü akışı platformu. Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear yönünden kurulmuştur. Haziran 2011’de umumi alaka kısmı olan yayın platformu Justin.tv’nin bir yan ürünü olarak yayılan site, ilk olarak video oyunlarının canlı akışına odaklanıyor. Her ay 43 milyondan daha çok izleyiciye hizmet vermektedir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak saptanmıştır.

Twitch’ten nasıl para kazanılır?

Twitch üzerinden yaptığınız yayınlarda bağışlar alarak para kazanabilirsiniz. Daha açıklayıcı bir şekilde nakletmek gerek görülürse, izleyiciler, sizin yayınladığınız videoları yahut yaptığınız başka bir şeyi beğeniyorsa size bağışta bulunabilir. Bu sayede Twitch üzerinden para kazanabilirsiniz. Eğer dilerseniz Twitch ile iştirak kurabilir ve gene bu platform üzerinden para kazanabilirsiniz. Twitch ile iştirak kurmanız içinse asgari 5000 aboneye ulaşmanız gerekiyor. Sonrasında şayet bu abonelerle bir seyirci kitlesi oluşturmalısınız. Tüm bunları başardıktan sonra Twitch’e iştirak önerilerinde bulunmalısınız. Eğer tasdik gelirse kendi kanalınıza “subscriber” isminde bir düğme eklenecek. Bu düğme eklendikten sonra başka subscriber’lar kanalınıza 4 dolar karşılığında abone olacak. Bu kapsamda Twitch, size 1.2 yahut 1.5 dolar aralığında, bir oran para gönderecek. Ardı artan başka para şayet Twitch’e gidecek. Bu sayede de Twitch üzerinden para kazanabilirsiniz. Twich’in resmi internet adresinden kullanıcı adı meydana getiren cümle alem programda yayıncı olur.

Nasıl Para Kazanacağız?

Eğer hiç online olmuyor ve oynamıyorsanız, kanalınıza gereğince seyirci çekmekte sorun yaşayacaksınız demektir. İzleyiciler olmadan dahi, tanınırlığınız artmayacak ve insanları abonelik ücreti olan 15 TL’yi ödemeye inandırma edemeyeceksiniz demektir. Abonelik sisteminde, parayı Twitch ile yarı yarıya bölüşürsünüz ama bunun gerçekleşmesi için yeteri sayıda aboneye ulaşmanız gereklidir. Eğer PayPal kullanıcısıysanız, hesabınızın tanımlama kısmına gönüllü bir hibe yap tuşu koymanız akla yatkın olacaktır. Aboneliklerin ve Twitch Partner olmanın beraberinde, bu dahi  . İyi temaslar kurar ve Twitch’te kendinizi öne çıkaracak bir tarz yaratırsanız, insanlar sizin yayınınıza para harcamaya daha istekli olacaktır ve bunu PayPal üzerinden yapabileceklerdir. Twitch Partner Olun Eger gereğince seyirci toplarsanız,   olmak üzere müracaat yapabilirsiniz, bu dahi kanalınıza tanıtım almanızı ve kazançlarınızı artırmanızı sağlayacaktır.

Twitch hangi reklamın hangi kanala konulacağı üstünde rastgele bir yetkiye sahip değildir. Hangi reklamın nereye ve hangi videoya konulacağı tamamıyla reklamı yaratan insanlara bağlıdır. Twitch.tv ile iştirak kurmak için, haftada asgari 3 saat ritüel yapmanız gereklidir. Aynı vakitte, her yayınınızda ortalama 500 ve üzeri seyirci toplamanız gereklidir. Alternatif olarak, şayet 100,000 ve üzeri sayıda takipçisi olan ve her videosu 15,000’den çok izlenmiş bir YouTube kullanıcısıysanız o vakit, Twitch Partner olmak için müracaat yapabilirsiniz.

adminhttps://www.saglamkariyer.com
İnternet üzerinden para kazanma, iş fikirleri, sosyal medya üzerinden para kazanma ve birçok yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR