24.4 C
Türkiye
Çarşamba, Temmuz 14, 2021

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır 5 Etkili Strateji

Bu Yazıda Neler Var?

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır 5 Etkili Strateji

YouTube’da nasıl para kazanılacağını merak ediyorsanız, “YouTube’da Nasıl Para Kazanılır 5 Etkili Strateji” konusuna değineceğiz. Kanalınızdan ve yaratıcı çalışmalarınızdan para kazanmak için bu 5 stratejiden başka bir yere bakmayın.

Tamam, reklam geliri YouTube’da para kazanmanın en bariz yoludur. Ancak tek yol bu değil – ya da dürüst olmak gerekirse en iyi yol.

(Spoiler: YouTube’da para kazanmanın en iyi yolu tüm yollar.)

YouTube internetin yarısıdır : Bu, her ay 1,9 milyar kullanıcının giriş yaptığı anlamına gelir. Ama aynı zamanda siteye her dakika 500 saatlik video yükleniyor.

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

YouTube İş Ortağı Olun. YouTube İş Ortağı Programı platformunda özel özelliklere erişebilirsiniz nasıl düzenli YouTube olduğunu.

YouTube’da para kazanmak için bir iş ortağı olmanıza gerek yok (sadece bir AdSense hesabı oluşturup görüntüleme almak bunun üstesinden gelmek için yeterlidir), ancak İş Ortağı olmak bunu çok daha kolaylaştırır.

YouTube İş Ortakları birden fazla gelir akışına erişebilir: yalnızca reklamlar değil, YouTube Premium abonelik ücretleri ve hayranlarınızın cüzdanlarını doğrudan Super Chat, kanal üyelikleri ve ürün rafı gibi etkileyen özellikler (bunlar daha sonra anlatılacaktır).

  1. Adım. Bir Youtube kanalı oluşturun ve gerekli düzenlemeleri yapın.

Youtube üzerinden bir adet kanal açınız.

  1. Adım. Kanalınızı YouTube İş Ortağı Programı gereksinimlerini karşılayacak kadar başarılı hale getirin

Programa katılmak için önceki 12 ayda en az 1.000 aboneye ve 4.000 saat izlenmeye ihtiyacınız var.

  1. Adım. Bir AdSense hesabı oluşturun

Bu basit. YouTube’un AdSense hesaplarıyla ilgili resmi kılavuzunu izlemeniz yeterlidir .

  1. Adım. Yeni para kazanma özelliklerinizi keşfedin

Her para kazanma kanalının farklı uygunluk gereksinimleri vardır. Örneğin:

Reklam geliri: Reklam geliri elde etmek için en az 18 yaşında olmanız ve reklamveren dostu içerik oluşturmanız gerekir . Temel olarak, videolarınız ne kadar az tartışmalı olursa, YouTube reklamverenleri bu videolarda reklam yayınlama konusunda o kadar rahat olur ve o kadar çok para kazanırsınız.
YouTube Premium geliri: Bir YouTube Premium üyesi videonuzu izlerse abonelik ücretinin bir kısmını alırsınız. (Bu otomatik, ki bu güzel.)
Kanal üyelikleri: Abonelerinize kanal üyelikleri satmak için (yani hayranlarınız size ekstra bir miktar ödemeyi tercih eder), en az 18 yaşında olmanız ve 30.000’den fazla aboneniz olması gerekir.
Ürün rafı: YouTube’un ürün rafından ürün satabilmek için en az 18 yaşında olmanız ve en az 10.000 abonenizin olması gerekir.
Super Chat ödemeleri: Hayranlarınızın canlı yayınlarınız sırasında canlı sohbetlerinizde mesajlarının vurgulanması için ödeme yapabilmelerini istiyorsanız, en az 18 yaşında (ve özelliğin sunulduğu bir ülkede yaşıyor) olmanız gerekir.

  1. Adım. Devam eden incelemelere gönderin

YouTube İş Ortağı olarak kanalınız, YouTube’a göre daha yüksek bir standartta tutulacaktır. Yalnızca YouTube İş Ortağı Programı politikalarına değil, Topluluk Kuralları’na da uymalısınız . Telif hakkı yasasının sağ tarafında kalmaktan bahsetmiyorum bile.

Benzer İçerikler:

  1. Amazon’da Para Kazanmanın En İyi 4 Yolu
  2. Para Kazanmanın 5 Yaratıcı Yolu (Basit ve Etkili)
  3. Acil Para İhtiyacında, Para Kazanmanın 5 Yolu
  4. Fazladan Para Kazanmak İçin 7 Ek İş
adminhttps://www.saglamkariyer.com
İnternet üzerinden para kazanma, iş fikirleri, sosyal medya üzerinden para kazanma ve birçok yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR